Aşağıdaki Tabloda Çelik Yüzey Standartlarını Görebilirsiniz.

Geniş ölçüde yapışkan madde cürufu ile kaplı ve varsa çok az kaplı paslı çelik yüzey. / Steel surface largely covered with adhering mill scale by little, if any, rust.
SA1
KUMLAMA İLE HAFİF TEMİZLEME

Kumlama nozulundan püskürtülen aşındırıcıların etkisi ile gevşek haddehane tufali, gevşek pas ve gevşek boya kabaca temizlenir. Tufal, boya ve pasın tamamen temizlenmesi amaçlanmaz. Boyanın iyi tutunması için, kalan tufal, boya ve pasın, yüzeye yapışık olması gerekir. Hafif temizleme ile yüzey temizliğinde, yağ, gres, kir, pas tabakası, gevşek haddehane tufali, gevşek pas, gevşek boya ve kaplamalar tamamen temizlenir. Fakat yapışmış tufal, pas, boya ve kaplamanın kalmasına müsaade edilir.
SA2
KUMLAMA İLE KISMİ       TEMİZLEME

Kumlama nozulundan püskürtülen aşındırıcıların etkisi ile yağ, gres, kir, pas ve yabancı maddeler yüzeyden kısmen temizlenir. Kumlama ile kısmi temizlemede yağ, gres, kir, pas, haddehane tufali ve yabancı maddeler yüzeyden tamamen temizlenir. Eğer yüzey çukurlu, hafif pas ve boya kalıntıları içeriyorsa,bu sebeple oluşan hafif gölgeler, çizgiler ve renk değişikliği hariç tüm pas, tufal ve eski boyalar yüzeyden tamamen temizlenir.
SA2 1/2
KUMLAMA İLE ÇOK İYİ TEMİZLEME

Kumlama nozulundan püskürtülen aşındırıcıların etkisi ile neredeyse tüm haddehane tufali, pas, kaplamalar ve kirletici maddeler temizlenir. Kumlama ile çok iyi temizlemede, pas lekesi, tufal oksitler ve hafif, kalıcı boya ve kaplama artıklarından kaynaklanan çok hafif gölgeler, çok hafif çizgiler ve hafif renk değiştirmeler hariç tüm yağ, gres, kir, tufal, pas, aşındırıcı maddeler, oksitler, boya ve diğer yabancı maddeler temizlenir. Yüzey alanının en az %95’ i gözle görülür kalıntılardan ve yukarıda bahsedilen renk değişikliklerinden temizlenir.
SA3
KUMLAMA İLE TAM TEMİZLEME

Kumlama nozulundan püskürtülen aşındırıcıların etkisi ile haddehane tufali, pas, kaplamalar ve kirletici maddeler tamamen temizlenir. Kumlama ile tam temizlemede gri-beyaz, homojen metalik renkte, kaplamaya uygun şekilde pürüzlendirilmiş bir yüzey elde edilir. Yüzey, çıplak gözle bakıldığında, tüm yağ, gres, kir, gözle görülebilir tufal, pas, aşındırıcı malzemeler, oksitler, boya ve diğer tüm yabancı maddelerden temizlenmiştir.
Paslanmaya başlamış ve hadde curuflarının dökülmeye başladığı çelik yüzey. / Steel surface which has begun to rust and form which the mill scale has begun to flake.        

 
Hadde curufların paslanarak döküldüğü ama gözle görülebilen küçük çukurların olduğu çelik yüzey. / Steel surface on which the mill scale has rusted away, but with slight pitting visible under normal vsion.
 
     

 
Hadde curufların paslanarak döküldüğü ama gözle görülebilen yaygın olarak dağılmış çukurların olduğu çelik yüzey. / Steel surface on which the mill scale has rusted away, but with slight pitting visible under normal vision.